Przytłoczeni, przebodźcowani i pod ciągłą presją – to dla nich jest projekt uczennic I LO

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Mind Bloom – projekt pod taką nazwą stworzyły uczennice I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest on skierowany do osób młodych, które są przytłoczone, przebodźcowane i chcą żyć bardziej świadomie.

Więcej, szybciej, lepiej, dokładniej – wszyscy to znamy, prawda? W obecnych czasach żyjemy od deadline’u do deadline’u i często przez to zapominamy o odpoczynku, relaksie i czasie dla najbliższych.

Uwagę na ten problem zwróciły autorki projektu Mind Bloom: Kaja Falk, Martyna Grupa, Natalia Falkowska, Julia Dardzińska i Alicja Maciejewska.

– Biorąc udział w projekcie poznasz kilka prostych metod na zwiększenie uważności. Ćwiczenia pomogą zatrzymać się na chwilę i zwalczyć stres. Technika mindfulness pozwala lepiej zrozumieć to, co w danym momencie czujesz. Może być pomocna w znalezieniu własnych priorytetów – informują uczennice I LO.

Licealistki zachęcają do obserwowania profilu projektu na instagramie, dzięki czemu poznamy wiele kluczowych pojęć, które pomogą w zrozumieniu siebie. Ten profil znajdziecie TUTAJ.

– Przed nami kolejny cykl spotkań w Szkole Podstawowej w Złotorii z uczniami klas siódmych i ósmych. Przed niektórymi z nich już w maju egzamin ósmoklasisty, dlatego postaramy się przekazać im w prosty sposób, jak zminimalizować stres czy niepotrzebne emocje. W maju planujemy transmisje na żywo na naszym profilu na Instagramie ze specjalistami z różnych dziedzin. Będziemy poruszały takie tematy jak samoakceptacja, dbanie o siebie czy odpuszczanie – zapowiadają inicjatorki projektu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *