Publiczny defibrylator na Polnej już dostępny. Dziś oddano go do użytku

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od dziś przed budynkiem sklepu Prosave przy ul. Polnej 127 dostępny jest publiczny defibrylator. Urządzenie służy do samodzielnego przeprowadzenia defibrylacji w razie potrzeby ratowania życia przed przyjazdem służb ratowniczych.

. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie pomocy na czas w sytuacji zagrożenia życia.

Dzisiaj robimy coś fajnego nie tylko dla klientów, ale dla wszystkich, którzy znajdują się w tej okolicy. To inicjatywa ratująca życie i oby ten defibrylator nigdy nie musiał być użyć. Skoro jednak on tu jest, to czujemy się bezpieczniej. On ma pomóc przywrócić komuś krążenie, przywrócić do życia i szybko zadziałać – powiedział prezes zarządu firmy Prosave.pl Wojciech Respondek.

Potem nastąpił kurs obsługi defibrylatora oraz pierwszej pomocy:

W momencie, w którym mamy osobę, która nie oddycha, należy wezwać pogotowie. Nie możemy czekać, gdyż każda minuta jest cenna dla poszkodowanego. Musimy jak najszybciej dotlenić mózg. Dlatego zaczynamy uciskać klatkę piersiową. Tlen jest pompowany do głównych organów, natomiast serce często wpada w arytmię. Żeby jej się pozbyć, używamy defibrylatora. Defibrylacja ma przerwać migotanie komór. Należy jak najszybciej włączyć urządzenie i stosować się do poleceń które usłyszymy – tłumaczył Karol Piekutowski z firmy Max Harter.

Urządzenie wykona badanie i powiadomi, kiedy można przeprowadzić defibrylację. Potem podaje tempo, w jakim należy uciskać klatkę piersiową w ramach reanimacji już po defibrylacji. W taki sposób należy postępować do przyjazdu służb ratunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *