Puchar Europy w hokeju na trawie. Wiemy, gdzie zagra KS Pomorzanin Toruń

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay

Najbliższa edycja Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie odbędzie się w lutym 2021 r. Polskę reprezentować będzie toruński zespół KS Pomorzanin. Europejska Federacja Hokeja na Trawie ujawniła nie tylko datę, ale i miejsce rozegrania przyszłorocznych zawodów.

Przyszłoroczny Puchar Europy w hokeju na trawie odbędzie się w Turcji w turystycznej miejscowości Alanya w dniach 12-14 lutego 2021 r. Nasz kraj reprezentować będzie Halowy Mistrz Polski w hokeju na trawie, czyli KS Pomorzanin Toruń. Zespół z grodu Kopernika wygrał walkę o złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski, pokonując WKS Grunwald Poznań 7:5. KS Pomorzanin Toruń trafił do grupy A, w której zmierzy się z Rot-Weiss Koln (Niemcy), FC Barcelona (Hiszpania) oraz HK Zelina (Chorwacja). W drugiej grupie zagrają: Post SV (Austria), HC Mińsk (Białoruś), Dinamo Elektrostal (Rosja) oraz gospodarze Gaziaantep Polisgücü SK (Turcja).

REKLAMA

Uważam, że mogliśmy trafić gorzej. Wydaje mi się, że druga grupa jest mocniejsza, bo zagrają w niej bardzo dobre zespoły z Austrii, Białorusi i Rosji oraz gospodarze, którzy będą mieć atut własnej hali. Zresztą jeśli jedziesz na turniej w „elicie”, to nie możesz patrzeć na rywali, bo tak naprawdę każdy zespół będzie bardzo mocny. Na pewno będziemy chcieli walczyć ze wszystkimi i pokazać się z jak najlepszej strony – mówi trener KS Pomorzanin Toruń Maciej Zieliński.

Tegoroczny Halowy Klubowy Puchar Europy odbył się w Poznaniu, a po zwycięstwo sięgnął zespół z Niemiec.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *