PZHT i restauracja Rustico pomogą najstarszemu olimpijczykowi z Torunia

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Najstarszy żyjący hokeista na trawie był do tej pory był podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gagarina, ale działalność placówki została zawieszona. Z pomocą przyszła mu jedna z toruńskich restauracji i Polski Związek Hokeja na Trawie.

88-letni Tadeusz Tulidziński to były bramkarz KS Pomorzanin Toruń. Jest ostatnim żyjącym zawodnikiem, który reprezentował narodową drużynę hokeja na trawie na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. W Finlandii biało-czerwoni zajęli 6. miejsce. Od jakiegoś czasu nie otrzymuje obiadów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gagarina, którego jest podopiecznym, ponieważ placówka została zamknięta ze względu na zagrożenie epidemiczne.

Kiedy dowiedzieliśmy się o problemach pana Tadeusza, to po prostu zrobiliśmy dla niego obiad – mówi Krzysztof Zakszewski, szef restauracji Rustico. – Już na miejscu dogadaliśmy się, że będziemy w najbliższym czasie systematycznie dostarczać posiłki dla pana Tadeusza. Cieszę się, że możemy pomóc, zachęcam do tego wszystkich ludzi dobrej woli.

Fot. nadesłane
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *