PZHT i restauracja Rustico pomogą najstarszemu olimpijczykowi z Torunia

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Najstarszy żyjący hokeista na trawie był do tej pory był podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gagarina, ale działalność placówki została zawieszona. Z pomocą przyszła mu jedna z toruńskich restauracji i Polski Związek Hokeja na Trawie.

88-letni Tadeusz Tulidziński to były bramkarz KS Pomorzanin Toruń. Jest ostatnim żyjącym zawodnikiem, który reprezentował narodową drużynę hokeja na trawie na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. W Finlandii biało-czerwoni zajęli 6. miejsce. Od jakiegoś czasu nie otrzymuje obiadów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gagarina, którego jest podopiecznym, ponieważ placówka została zamknięta ze względu na zagrożenie epidemiczne.

Kiedy dowiedzieliśmy się o problemach pana Tadeusza, to po prostu zrobiliśmy dla niego obiad – mówi Krzysztof Zakszewski, szef restauracji Rustico. – Już na miejscu dogadaliśmy się, że będziemy w najbliższym czasie systematycznie dostarczać posiłki dla pana Tadeusza. Cieszę się, że możemy pomóc, zachęcam do tego wszystkich ludzi dobrej woli.

Fot. nadesłane
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *