Radio Maryja w Kanadzie już tylko przez internet

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozgłośnia radiowa 810 CKJS z Winnipeg z Kanady zdecydowała o zaprzestaniu nadawania na swoich falach radiowych programów Radia Maryja.

Taką informację we wtorek wieczorem podał portal Onet, który został o tym powiadomiony przez Thomasa Lukaszuka. Ten urodzony w Polsce polityk wraz z organizacją B’nai Brith przekonywał władze radiostacji, że medium o. Rydzyka głosi ksenofobiczne treści. Dodawał także, iż Radio Maryja posądzane było o antysemityzm.

REKLAMA

– Decyzja dyrekcji 810 CJKS zapadła po zapoznaniu się z ksenofobicznymi, antysemickimi oraz homofobicznymi treściami w Radia Maryja, które godzą w prawa człowieka. To miły zbieg okoliczności, że całkowite wyeliminowanie Radia Maryja z publicznych fal radiowych w Kanadzie nastąpiło w Międzynarodowym Dniu Kobiet. Wszak Radio Maryja promuje wartości sprzeczne również z wolnością kobiet – mówi Thomas Lukaszuk cytowany przez Onet.

Thomas Lukaszuk poinformował na łamach portalu Onet.pl, że teraz Radia Maryja w Kanadzie można słuchać jedynie za pośrednictwem internetu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *