Radio Maryja wzywa do obrony fundacji o. Rydzyka. “Bezpodstawny atak”

Box2 Wiadomości

Przypominamy, że organizacja Watchdog Polska pozwała Fundację Lux Veritatis w sprawie nieudzielenia informacji publicznej o wydatkowanie środków finansowych. O. Tadeusz Rydzyk, założyciel fundacji, wielokrotnie odpierał zarzuty w swojej rozgłośni. Teraz namawia wiernych, aby wysyłali do prezydenta Andrzeja Dudy listy w obronie fundacji.

Na stronie Radia Maryja pojawił się kolejny apel, związany ze sprawą procesu, toczącego się przeciwko zarządowi Fundacji Lux Veritatis. Tym razem chodzi o list do prezydenta RP Andrzeja Dudy w obronie fundacji. Rozgłośnia o. Rydzyka zachęca, aby jej zwolennicy wydrukowali list, podpisali go i wysłali do prezydenckiej kancelarii.

Działania organizacji Watchdog wobec Fundacji Lux Veritatis są groźne dla wolności słowa w Polsce i wymagają aktywnych działań najwyższych organów państwowych – czytamy na stronie Radia Maryja. – Szczególnie skandaliczne są ostatnie działania wobec Fundacji Lux Veritatis, a pośrednio Telewizji Trwam, które zostały bezpodstawnie zaatakowane przez organizację Watchdog Polska. To także od naszego zaangażowania zależy, czy obronimy katolickie media w Polsce. 

Fot. Łukasz Piecyk. Ojciec Tadeusz Rydzyk pojawił się 30 kwietnia w toruńskim Sądzie Rejonowym, aby złożyć zeznania w sprawie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *