Radni dali zielone światło. Dosypali więcej pieniędzy na urządzenie JAR-u

Box2 Wiadomości
Koncepcja zagospodarowania terenów na osiedlu JAR, fot. konsultacje.torun.pl

Toruńscy radni o 500 tys. zł zwiększyli pulę na zagospodarowanie turystyczno-rekreacyjne terenów na osiedlu JAR. Dzięki temu magistrat będzie mógł rozstrzygnąć przetarg na to zadanie i wkrótce ruszą prace.

Kilka dni temu w magistracie zostały otwarte koperty z ofertami firm zainteresowanych realizacją tej inwestycji. Okazało się, że przekraczają one limit na to zadanie wskazany w wieloletnim planie inwestycyjnym.

Według pierwotnego planu miasto zamierzało przeznaczyć na projekt 8,1 mln zł. Tymczasem oferty w przetargu (wpłynęło sześć propozycji) wahały się między 8,49 mln a 13,86 mln zł.

W autopoprawce do wieloletniej prognozy finansowej, której nowelizacją radni zajęli się na wczorajszej sesji, prezydent Torunia zaproponował zwiększenie limitu na tę inwestycję o 500 tys. zł (w tej kwocie uwzględniono też 107 tys. zł na ewentualne prace dodatkowe).

“Sześć ofert uzyskanych w postępowaniu daje możliwość oceny aktualnej sytuacji rynkowej i pozwala prognozować, że w przypadku powtórzenia przetargu miasto nie uzyska niższej ceny” – czytamy w uzasadnieniu nowelizacji wieloletniej prognozy finansowej.

Te pieniądze zostaną wydane w 2020 r. Rada miasta zgodziła się na zwiększenie puli. Ta decyzja otwiera drogę do rozstrzygnięcia przetargu – najniższą ofertę 8,49 mln zł złożył Bud Tech – a następnie zawarcia kontraktu z wykonawcą i rychłego rozpoczęcia prac na osiedlu JAR.

Przedsięwzięcie uzyskało unijną dotację – na poziomie 85 proc. – z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To łącznie 5,43 mln zł.

Prace na JAR-ze potrwają 14 miesięcy. Co tam powstanie? Szczegółowo o tym pisaliśmy kilka dni temu w poniższym artykule:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Radni dali zielone światło. Dosypali więcej pieniędzy na urządzenie JAR-u

  1. A na Batorego stawy wyglądają jakby po wojnie jeszcze nie były remontowane. Miasto zapomina o starszych osiedlach a pompuje kasę w nowe gdzie deweloperzy sami powinni zadbać o teren rekreacyjny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *