Radni PiS sugerują unieważnienie przetargu na schronisko dla zwierząt [STANOWISKO]

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Na środowej konferencji radni PiS przedstawili stanowisko w sprawie przetargu na prowadzenie schroniska dla zwierząt. “Zwracamy się do Prezydenta Miasta Torunia z wnioskiem o rozważeniem unieważnienia postępowania przetargowego” – czytamy w nim.

Od kilku tygodni Toruń żyje sprawą przetargu na prowadzenie schroniska dla zwierząt. Tym razem głos w tej sprawie zabrali radni PiS. Swoje stanowisko przedstawili na środowej konferencji prasowej.

W swoim stanowisku radni PiS wskazują, że toruńskie schronisko dla bezdomnych zwierząt “od wielu lat cieszy się bardzo dobrą opinią w zakresie standardów, procedur i poziomu świadczenia zadań związanych z opieką nad bezdomnymi zwierzętami”.

Ich zdaniem te standardy wypracowane przez ostatnie lata powinny zostać utrzymane na wysokim poziomie.

“Warunkiem koniecznym do realizacji tego celu są m.in. wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie osób wykonujących zadania na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt, zagwarantowanie otwartości schroniska na możliwość społecznej kontroli przez osoby trzecie, w tym na zaangażowanie wolontariuszy oraz zapewnienie niezbędnych środków na utrzymanie infrastruktury i osób, które zapewnią właściwe wykonanie zadań” – czytamy w stanowisku.

W swoim stanowisku radni PiS wnioskują do prezydenta Torunia o rozważenie unieważnienia przetargu, zwracając uwagę na liczne głosy i wątpliwości dotyczące kryteriów i warunków tego postępowania.

“Zależy nam, aby za wszelką cenę uniknąć sytuacji, które często powtarzają się w schroniskach na terenie Polski, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda. Kierujemy się bowiem zasadą, że miarą człowieczeństwa jest m.in. nasz stosunek do zwierząt” – czytamy w piśmie.

Więcej o zamieszaniu wokół przetargu na toruńskie schronisko dla zwierząt możecie przeczytać tutaj:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *