Radni zdecydują o wsparciu dla strażaków-ochotników

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Dodatkowe pieniądze dla strażaków-ochotników za udział w akcjach ratowniczych lub ćwiczeniach – to jeden z wniosków, nad którym pochylą się radni na dzisiejszym posiedzeniu.

Taką możliwość daje ustawa o ochotniczych strażach pożarnych, obowiązująca od początku tego roku. Projekt uchwały radnych zakłada przyznanie ekwiwalentu w wysokości 22 zł – za każdą rozpoczętą godzinę udziału w działaniu ratowniczym lub akcji ratowniczej oraz 11 zł – za każdą rozpoczętą godzinę udziału w szkoleniu lub ćwiczeniu.

Trzy spośród siedmiu działających na terenie Torunia jednostek OSP zadeklarowały chęć skorzystania ze wspomnianego wsparcia finansowego. Łącznie objęłoby ono 15 strażaków ratowników.

Szacujemy, że do końca 2022 roku wydatki na ten cel wyniosą około 7000 zł – wyjaśnia prezydent Michał Zaleski.

Drugą formą wsparcia strażaków ratowników ma być uczestniczenie w wydatkach dotyczących między innymi: ubezpieczeń, badań lekarskich, szkoleń BHP czy też ubioru strażaków ratowników OSP. Na ten cel ma być przeznaczone 20 tysięcy zł.

2 thoughts on “Radni zdecydują o wsparciu dla strażaków-ochotników

  1. Szkoda ze nie potraficie napisac co to za OSP na terenie Torunia. Aż sześć? Oni cos robią? Utrzymanie kosztuje a mamy 3 jednostki PSP. OSP Bielawy tylko jak pandemia a w działaniach ratowniczych nic. Po co to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.