Rady dają radę! [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Wojciech Klabun, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w RMT

Rozpoczęły się wybory do Rad Okręgów – jednostek pomocniczych Rady Miasta Torunia. 

Dziś już wiemy, że istnieje duża szansa, aby wybrać prawie wszystkie Rady – również na tych osiedlach, gdzie przez ostatnią kadencję mieszkańcy nie mieli w nich swoich reprezentantów.

REKLAMA

Z pierwszych kilku wyborów wyróżnić można na pewno Podgórz, gdzie w elekcji wzięło udział prawie 250 mieszkańców. Dobre wyniki uzyskano na Stawkach, Rudaku i w Czerniewicach – gdzie wybór nowych Rad był przesądzony praktycznie już w połowie głosowania.

O, właśnie – zarówno sposób głosowania, ułatwienia dla mieszkańców i kandydatów, jak i wszelkie próby uatrakcyjnienia Rad były przedmiotem prac komisji doraźnej Rady Miasta, której pracom miałem przyjemność przewodniczyć. Przez prawie półtora roku (również w rzeczywistości covidowej) rozmawialiśmy w gronie radnych, Rad i społeczników o propozycjach zmian. Przedyskutowaliśmy ponad 100 wniosków, z których wybraliśmy w naszej ocenie najlepsze i najbardziej wartościowe. 

Czy to wszystkie zmiany, których mogliśmy dokonać? Pewnie nie. Czy te, które zostały wprowadzone, pozytywnie wpływają na Rady? Zdecydowanie tak. Czas na ostateczne podsumowania przyjdzie z chwilą zamknięcia ostatniego lokalu wyborczego, choć już teraz możemy porównać – zamiast uprzednio dwóch, teraz udało się wybrać w czterech osiedlach cztery Rady. Jeśli uda się utrzymać takie tempo dobrych zmian, jestem spokojny o inne okręgi. 

Wybory trwają, ale odbierając tak wiele pozytywnych sygnałów, nie boję się stwierdzić – toruńskie Rady dają radę!                           

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *