Rafał Trzaskowski: Zawsze będę dbał o to, żebyśmy byli równi wobec prawa [ZDJĘCIA]

Box1 Fotogalerie Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP, odwiedził dziś Toruń. Ze swoimi sympatykami spotkał się w deszczowej aurze na Rynku Staromiejskim. W Grodzie Kopernika przywitał go sam prezydent miasta, Michał Zaleski.

W swoim przemówieniu podkreślił rolę, jaką pełni prezydent, krytykując jednocześnie obecnie urzędującego Andrzeja Dudę.

REKLAMA

– Prezydent musi stać przy wszystkich słabszych. Musi stać przy wszystkich tych, którzy są wykluczani i spychani na margines społeczeństwa. I to wam tutaj, w Toruniu obiecuję – zadeklarował Rafał Trzaskowski. – Jeżeli kiedykolwiek powtórzy się historia z władz, która nie ma szacunku dla słabszych, to ja na pewno nigdy nie ucieknę. Tak jak prezydent uciekł z sejmu.

Zwrócił też uwagę na determinację swoich wyborców, którzy licznie zgromadzili się na toruńskim rynku, mimo obficie padającego deszczu.

– Jestem z was dumny. Gdziekolwiek jestem, widzę jak Polska z roku na rok się zmienia. Nikt nam ani wam tego nie dał. To dzięki waszej ciężkiej pracy. Nie damy sobie odebrać dumy z naszych dokonań – nawoływał.

Dużą część swojego wystąpienia poświęcił sytuacji osób niepełnosprawnych, którzy jego zdaniem przez ostatnie 5 lat byli zaniedbywani przez władze. Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, nie dopuści do podziałów i ataków na osoby borykające się z niepełnosprawnościami. 

– Wiecie czego mamy dość? – zwracał się do zebranych. – Równych i równiejszych. Mamy dość tego, że niektórzy próbują zrobić wszystko, żebyśmy się nie czuli u siebie. A zawsze będziemy u siebie. Zawsze będę dbał o to, żebyśmy byli równi wobec prawa. Bo to podstawa demokracji. 

Rafał Trzaskowski odniósł się także do niedawnej debaty prezydenckiej, transmitowanej przez TVP. 

– Dzisiejsza władza chce rozmawiać o religii w szkołach, gdzie przecież decyzja należy do rodziców. Chce rozmawiać o przyjęciu Euro, mimo że wiemy, że to nie jest temat najważniejszy. Dzisiejsza władza używa pseudodebaty do tego, żeby przede wszystkim spróbować wbić szpilę jednej osobie – mówił. – Dzisiaj debata w telewizji publicznej powinna dotykać rzeczy najważniejszych. Bezpieczeństwa, służby zdrowia, sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Musi odpowiadać na najważniejsze pytania, bo mamy prawo wiedzieć, czy wychodzimy z epidemii. Mamy prawo wiedzieć, co się dzieje, jeżeli chodzi o racjonalny plan pomocy przedsiębiorcom. Dzisiaj nie padają wielkie firmy. Dzisiaj zagrożone są małe firmy rodzinne i o tym powinniśmy rozmawiać w debacie telewizyjnej. Niestety, rządzący są całkowicie oderwani od rzeczywistości, którą my żyjemy. 

Kandydat na prezydenta zachęcił do pójścia na wybory 28 czerwca, upatrując w tym szansy na zmianę. Jego zdaniem Polsce potrzebny jest silny prezydent. Podkreślił, że jako prezydent gotów byłby współpracować z rządem w odbudowywaniu Polski po kryzysie, ale nie dopuści do łamania Konstytucji. 

1 thought on “Rafał Trzaskowski: Zawsze będę dbał o to, żebyśmy byli równi wobec prawa [ZDJĘCIA]

  1. Trzaskowski ? = promotor obcych nam , tęczowych dewiacji i sodomii – którego .PO. kariera Pilotowana jest przez C.F.R. (masoneria)
    antypolską biurokrację “z dotacji unijnej” , od Sorosa i pewnie innych Służb czy jakichś Grup Bilderberg….?
    Dowiedzcie się kim jest ten pospiesznie wypromowany szczebelkami kariery człowiek, który zaczynał od… Ju-Tube : Stanisław Krajski : KIM jest Rafał Trzaskowski ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.