Ranking miast przyjaznych dla biznesu – Toruń na piątym miejscu

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ukazał się ranking miesięcznika “Forbes” o miastach przyjaznych dla biznesu. W tegorocznej edycji Toruń znalazł się na piątym miejscu. To awans o dwie lokaty w stosunku do poprzedniego zestawienia.

Uczestnicy rankingu – miasta i gminy, podzielono na pięć kategorii według liczby mieszkańców: powyżej miliona (Warszawa), 300 tys. – do miliona, 150 – 299 tys., 50 – 149 tys., poniżej 50 tys. Do przeliczenia na 1000 mieszkańców autorzy rankingu wzięli pod uwagę następujące dane: liczba netto rejestracji nowych spółek w danej miejscowości; liczba zarejestrowanych spółek zagranicznych; saldo migracji spółek. Dane dostarczył Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

W gronie ośrodków od 150 do 299 tysięcy mieszkańców miasto Toruń zostało sklasyfikowane na piątym miejscu. To awans o dwie pozycje rankingowe w stosunku do rankingu z roku 2020. Saldo nowych spółek w 2020 r. osiągnęło wskaźnik 213, do Torunia swą działalność przeniosło 15 kolejnych firm, pojawiło się też 31 nowych firm zagranicznych.

Opublikowano jeszcze jeden ranking – „Miast Przyjaznych Ludziom”. W tym zestawieniu Toruń uplasował się na 10. miejscu i został sklasyfikowany w gronie największych i najbardziej atrakcyjnych miast Polski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.