Ranking najbardziej kolizyjnych miejsc Torunia. Na pierwszym miejscu znalazł się plac…

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Plac prof. Alfonsa Hoffmanna zajął niechlubne pierwsze miejsce w rankingu pięciu najbardziej niebezpiecznych miejsc w Toruniu. Zestawienie kolizyjnych punktów na mapie miasta przygotowali eksperci z systemu Yanosik.

Od stycznia do listopada 2018 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego doszło do 80 wypadków drogowych i 4714 kolizji.

Specjaliści z firmy Yanosik, twórcy interaktywnego systemu komunikacji zdarzeń, sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc naszego miasta. Według ich wyliczeń, w pięciu takich punktach, w minionym roku doszło łącznie do niemal 280 kolizji.

– Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Toruniu. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska z firmy Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków.

Gdzie w takim razie toruńscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?

Na miejscu 5. zestawienia „czarnych punktów” znalazło się skrzyżowanie ul. Grudziądzkiej z Trasą im. Władysława Raczkiewicza. Na rondzie tym w 2018 r. doszło do 39 kolizji.

Na miejscu 4. uplasowało się skrzyżowanie ul. Broniewskiego z Szosą Okrężną. Tu odnotowano 45 zdarzeń.

Najniższe miejsce na podium niechlubnego rankingu zdobył pl. Niepodległości, na którym zgłoszono 46 kolizji.

Miejsce 2 to pl. Armii Krajowej, gdzie odnotowano 59 wypadków.

Zwycięzcą plebiscytu na najbardziej kolizyjny punkt miasta zostało rondo na pl. Hoffmanna. W ostatnich 12 miesiącach doszło tam do 89 kolizji.

pl. Hoffmanna, fot. Łukasz Piecyk

Tagged

3 thoughts on “Ranking najbardziej kolizyjnych miejsc Torunia. Na pierwszym miejscu znalazł się plac…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *