Rasistowskie ataki w Toruniu. Wyzywali, bili, opluwali i grozili śmiercią

112 Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Łukasz G. w czerwcu uderzył obywatela Tunezji i groził, że go zabije. Mikołaj K. w lipcu wyzywał obywateli Niemiec od nazistów i hitlerowców. Teraz obaj odpowiedzą przez wymiarem sprawiedliwości, a grozi im do pięciu lat więzienia. Akty oskarżenia w tej sprawie już zostały skierowane do sądu.

Do pierwszego zdarzenia doszło 10 czerwca 2020 r. 28-letni Łukasz G. uderzył ręką w plecy Amora K., obywatela Tunezji, a potem go opluł i mówił, że „ma spie….ć, że jest brudny i spali mu kebab, a potem zabije”. Łukasz G. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania zeznań. Toruńska prokuratura donosi, że to nie jego pierwsze spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był już wcześniej 5-krotnie karany.

Do kolejnego aktu agresji na tle narodowościowym doszło 31 lipca 2020 r., ok. godz. 2.30 nad ranem. 18-letni Mikołaj K. na Rynku Staromiejskim w Toruniu słownie znieważył pięciu obywateli Niemiec, a potem ich pobił.

Nazwał ich nazistami, niemieckimi hitlerowcami, wyrażając przy tym niezadowolenie z ich pobytu w Polsce, a następnie wobec trzech z nich użył przemocy uderzając pięścią w twarz. Podobnie postąpił wobec przebywającej w ich towarzystwie kobiety – Polki, którą również znieważył i uderzył pięścią w twarz, powodując obrażenia wargi – informuje Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Mikołaj K. nie był wcześniej karany. Przyznał się do części zarzucanych mu czynów, ale w części zasłonił się niepamięcią spowodowaną wypitym alkoholem. 

Mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagged

1 thought on “Rasistowskie ataki w Toruniu. Wyzywali, bili, opluwali i grozili śmiercią

  1. Taaaak….rasizm (oczywiście potępienia godny!) , ksenofobia, homofobia…tzw “antysemityzm”. A anty-polonizm ?? Już nie występuje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.