„Razem Zmieniamy Świat”-22. konferencja Opieki Długoterminowej

Box2
fot. Natalia Przytarska/torun.pl

W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, dzisiaj (18 września), rozpoczęła się 22.Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja TZMO.

Podczas konferencji poruszone zostaną problemy globalnych wyzwań starości takie jak: demencja, choroba Alzheimera i inne choroby otępienne, utrudniające funkcjonowanie w życiu codziennym.

Będziemy gościć reprezentantów 30 krajów. Zamierzamy skoncentrować się na demencji i organizowaniu opieki dla chorych. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, w środę o godz. 9:00 w CKK Jordanki odbędą się warsztaty dotyczące pozytywnego podejścia do opieki, które poprowadzi znana autorka Teepa Snow-mówi Katarzyna Serwińska prezes zarządu Fundacji TZMO „Razem Zmieniamy Świat”.

Omówiony zostanie również temat stereotypowego postrzegania demencji.

Zajmuję się opieką długoterminową ponad 20 lat. Dużym problemem jest brak systemu wsparcia rodziny, dlatego kilka lat temu utworzyliśmy centrum koordynacji. Pamiętajmy, że demencja dotyka osoby starsze i często opiekunem chorego jest inna osoba w podobnym wieku. Choroby otępienne to tsunami naszych czasów – tłumaczy Grażyna Śmiarowska, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Długoterminowej.

Organizacja wydarzenia wspierane jest przez Gminę Miasta Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *