Redemptoryści nie naciskają na przebudowę ul. św. Klemensa

Box2 Wiadomości
fot. Wojciech Giedrys

Parafia św. Józefa zabrała głos w sprawie przebudowy ul. św. Klemensa. “Redemptoryści w Toruniu nie planują budowy 10-piętrowego hotelu na terenach po warsztatach szkolnych i nie naciskają na władze miasta w sprawie rozbudowy drogi św. Klemensa, która miałaby rzekomo służyć dojazdowi do planowanego hotelu”.

W niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich parafia odniosła się do kwestii przebudowy ul. św. Klemensa, jej poszerzenia, budowy miejsc parkingowych i asfaltowania traktu biegnącego w leśnej części osiedla św. Klemensa.

“W związku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiły się w prasie lokalnej i w internecie, a które są powtarzane także przez naszych parafian, wyjaśniamy, że redemptoryści w Toruniu nie planują budowy 10-piętrowego hotelu na terenach po warsztatach szkolnych i nie naciskają na władze miasta w sprawie rozbudowy drogi św. Klemensa, która miałaby rzekomo służyć dojazdowi do planowanego hotelu” – czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich.

Redemptoryści wskazują, że obecny dojazd do Domu Pielgrzyma od strony ul. św. Józefa w pełni zaspokaja ich potrzeby. “Dom Zakonny Redemptorystów wyraził zgodę na budowę nowej ulicy równoległej do ul. Źródlanej na części terenu ogrodu klasztornego w celu odciążenia w przyszłości ulic Źródlanej i Klemensa z ruchu pojazdów wyjeżdżających z parkingu przy kościele (przy planowanej Trasie Średnicowej planujemy powiększenie liczby miejsc parkingowych przy kościele)” – czytamy dalej. “Owszem, rozważana jest inwestycja dobudowy do istniejącego budynku Domu Pielgrzyma sali konferencyjnej, jak również dokończenia remontu zaplecza gospodarczego Domu Pielgrzyma. Prosimy o niepowtarzanie błędnych informacji”.

O przebudowie ul. św. Klemensa pisaliśmy tutaj:

Mieszkańcy działek św. Klemensa mówią „nie” asfaltowaniu lasu

Następnie głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy prezydenta Torunia:

Rzecznik prasowy prezydenta wyjaśnia. Tym razem zabiera głos w sprawie przebudowy ul. św. Klemensa

 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *