Rehabilitacja na najwyższym poziomie

Wiadomości

Medical Clinic Babiarz świadczy specjalistyczne usługi rehabilitacyjne dla pacjentów z problemami zdrowotnymi. Co istotne, to jedna z niewielu klinik świadcząca usługi rehabilitacji także w domach pacjentów. Stacjonarnie natomiast największą popularnością cieszą się sesje tlenowe w komorze hiperbarycznej. O ich efektach opowiada jedna z pacjentek.

Celem kliniki jest zwalczanie dolegliwości bólowych i poprawa komfortu codziennego funkcjonowania pacjentów. Mogą oni zdecydować się m.in. na światłolecznictwo, laseroterapię, krioterapię, elektroterapię, magnetoterapię, sonoterapię, kinezyterapię i masaż. Właściciel kliniki Mariusz Babiarz przyjmuje w gabinecie w Krobi, ale nie tylko. Świadczy także usługi rehabilitacji w domu, oparte na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. To istotne zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy nie mogą się samodzielnie poruszać.

– Terapię poprzedzam szczegółowym wywiadem, analizując dotychczasowy przebieg choroby i uwzględniając aktualny stan zdrowia, przebyte operacje, dysfunkcje narządu ruchu i wiek pacjenta. Na tej podstawie dobieram odpowiednie zabiegi – tłumaczy fizjoterapeuta Mariusz Babiarz, właściciel kliniki w Krobi. – Nasza klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem, także mobilnym, dzięki któremu wizyty w domu pacjentów nie sprawiają żadnego kłopotu.

Mobilność i zaangażowanie to cechy, które pacjenci kliniki cenią szczególnie.

– Pan Mariusz jest rehabilitantem mojego niepełnosprawnego męża, który zmaga się z poważnymi konsekwencjami wylewu krwotocznego. Mąż korzysta z terapii manualnej, tonolizy i elektrostymulacji – opowiada pani Ewa. – Zdecydowaliśmy się na Medical Clinic, bo pan Mariusz, jako jeden z niewielu fizjoterapeutów, chce przychodzić do domu. Mało który rehabilitant chce poświęcać swój czas, aby docierać do pacjentów.

Efekty zabiegów widoczne są gołym okiem.

– Różnica jest ogromna. Mąż czuje pozytywne zmiany po rehabilitacji. Noga, która jest nieruchoma już od trzech lat, teraz zaczyna się lekko unosić. O ręce nawet nie wspomnę. Myśleliśmy, że ręka będzie spisana na straty, a tymczasem przy pomocy rehabilitacji pana Mariusza ręka zaczyna się prostować w łokciu, pobudzać. Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi pani Ewa.

Satysfakcja wynika nie tylko z osiąganych efektów, ale też z samej współpracy z właścicielem kliniki.

– Pan Mariusz jest człowiekiem niezwykle cierpliwym, łagodnym, punktualnym i obowiązkowym. Dla pacjenta zrobi wszystko. Fizjoterapia to jego pasja – dodaje pani Ewa.

Okazuje się, że dobre wyniki osiągane przez męża skłoniły samą panią Ewę do skorzystania z oferty Medical Clinic. Pacjentka wybrała terapię tlenową w komorze hiperbarycznej. To metoda odnowy i regeneracji organizmu, polegająca na podaniu czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia. Sesja tlenowa hamuje procesy starzenia oraz podnosi siły witalne. Sesja w kapsule hiperbarycznej stymuluje organizm, likwiduje zakażenia i odżywia niedotlenione komórki. W efekcie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia. Hiperbaria uznawana jest także za skuteczną profilaktykę antynowotworową. Działa bakterio- i wirusobójczo, redukuje obrzęki i stany zapalne. Przyśpiesza proces gojenia się ran, pobudza metabolizm, detoksykację i biostymulację na organizm. Przynosi korzyści w leczeniu stresu, przewlekłego zmęczenia i bólów migrenowych.

– Przed rozpoczęciem zabiegu mogłam liczyć na szczegółowe wyjaśnienia, dotyczące m.in. wskazań i przeciwwskazań, a także samego przebiegu sesji. Pan Mariusz wszystko mi wytłumaczył i rozwiał wszelkie wątpliwości – wspomina pani Ewa. – W kapsule można przybrać pozycję siedzącą lub półleżącą i jedyne, co trzeba zrobić to… zrelaksować się. Dla mnie możliwość odpoczynku i relaksu jest szczególnie istotna, bo opieka nad niepełnosprawnym mężem jest ciężkim zajęciem.

Sesja tlenowa pozwoliła pani Ewie nie tylko się zrelaksować, ale także nabrać dodatkowej energii.

– Czułam się jak po wakacjach! Byłam zrelaksowana, wyraźnie zmniejszył się u mnie ból mięśni. Czułam ogromną różnicę, przez jakiś czas po takiej sesji nie musiałam brać leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Z pewnością, jak tylko będę miała taką możliwość, to zapiszę się na kolejne sesje – podsumowuje pani Ewa.

Wszyscy zainteresowani sesją tlenową w komorze hiperbarycznej w Medical Clinic lub innymi zabiegami fizjoterapeutycznymi mogą zapoznać się ze stroną www.medicalclinicbabiarz.pl albo uzyskać dodatkowe informacje pod nr tel.: 600-507-535, 600-021-337.

Tagged

1 thought on “Rehabilitacja na najwyższym poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *