Reintegracja i co dalej? Młyn Wiedzy organizuje spotkanie dla nauczycieli

Box2 Wiadomości

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy organizuje bezpłatne spotkanie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca pod hasłem “Reintegracja i co dalej?”. Będzie to doskonała okazja dla nauczycieli, by wymienić się doświadczeniami. Początek o godz. 18:00.

– W jego trakcie poruszymy kwestię integracji, a właściwie reintegracji, która aktualnie ma miejsce w szkołach. Wspólnie z zaproszonymi przez nas gośćmi postaramy się odpowiedzieć na pytania jak zintegrować klasę po długiej przerwie, jak zbudować na nowo więzi i jak przygotować się do zawiązania nowych zespołów klasowych – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Ważnym tematem jest również to jakie korzyści wynosimy z nauki on-line i które rozwiązania przydadzą się w nauczaniu stacjonarnym. Poszukamy pomysłów, aby wykorzystać potencjał nowych doświadczeń w pracy ze starszą młodzieżą.

Wśród prelegentów znajdą się Małgorzata Błajet, psycholożka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu, Hanna Wrycza-Wilińska, dyrektorka I LO im. Mikołaja Kopernika, dr Piotr Florianowicz z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego, a także Magdalena Kończewska, nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych.

Pracownicy Młyna Wiedzy opowiedzą także o możliwościach wykorzystania wystawy “Ścieżki dorastania” do przeprowadzenia lekcji integracyjnej po powrocie do szkoły. Udostępnią także materiały szkoleniowe.

Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Należy je przesyłać pod adres mailowy d.nbujnarowska@centrumnowoczesnosci.org.pl. W temacie wiadomości wpisać trzeba „REINTEGRACJA: 10 czerwca”, a także podać imię, nazwisko, nazwę nauczanego przedmiotu oraz nazwę szkoły. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Młyna Wiedzy.

Partnerami spotkania organizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. prof. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *