Rekrutacja na studia. “Być może nastąpi odłożenie w czasie egzaminu maturalnego”

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wydało 7 kwietnia stanowisko w sprawie tegorocznej rekrutacji na studia. Na chwilę obecną trwają przygotowania do przeprowadzenia sesji egzaminacyjnej, obron prac dyplomowych i rekrutacji na studia. Ich terminy mogą się jednak zmienić.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich podkreśliła, że większość zajęć, mimo oczywistych utrudnień, toczy się w trybie zdalnym. Zaznaczyła także, że wyniki egzaminu maturalnego są ” sprawiedliwą miarą poziomu przygotowania kandydatów do podjęcia studiów, zapewniającą zarówno porównywalność wyników w skali kraju, jak i dostateczną rozdzielczość, niezbędną w rekrutacji na oblegane kierunki studiów i dlatego należy zachować tę formę rekrutacji także w bieżącym roku”.

Jest oczywiste dla wszystkich, że tegoroczny egzamin maturalny może się odbyć tylko w warunkach, które nie będą zagrażały zdrowiu maturzystów oraz egzaminatorów. Z tego powodu nastąpi, być może, odsunięcie w czasie terminu przeprowadzenia tego egzaminu – czytamy w stanowisku prezydium.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich zadeklarowała, że polskie uczelnie akademickie są gotowe odłożyć decyzje rekrutacyjne do czasu otrzymania z systemu egzaminacyjnego wyników tegorocznej matury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *