Rektor UMK odwołał Juwenalia

Box2
Fot. Łukasz Piecyk

Toruńscy studenci nie będą zachwyceni. Rektor UMK podjął dziś decyzję o odwołaniu tegorocznych Juwenaliów. Decyzja podjęta została w związku z zagrożeniem epidemiologicznym ze strony koronawirusa.

W specjalnym komunikacie rektora UMK odwołującym zajęcia dydaktyczne na uczelni znalazły się też informacje o dodatkowych obostrzeniach dla studentów i pracowników uniwersytetu. Odwołano też wszystkie zawody sportowe oraz wszelkie pozostałe wydarzenia organizowane przez UMK. W okresie odwołania zajęć dydaktycznych zaleca się przebywanie w warunkach domowych i nieorganizowanie oraz nieuczestniczenie w wydarzeniach mogących zwiększyć ryzyko zachorowania.

W Od 12 do 25 marca wprowadzony został się zakaz odwiedzin w akademikach, a doktorantom i studentom zalecono wyjazd do domów rodzinnych.

Podkreślam, że decyzja ta dotyczy działalności dydaktycznej, uniwersytet będzie pracował normalnie, będzie też oczywiście działała administracja, choć mamy świadomość, że w związku z zapewnieniem opieki nad dziećmi, ten pion może funkcjonować różnie – stwierdza prof. Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy UMK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *