Remont al. Jana Pawła II. Prace postępują [ZDJĘCIA]

Wiadomości
fot. nadesłane

Prace na pl. Niepodległości i al. św. Jana Pawła II postępują, choć warunki atmosferyczne nie sprzyjają. Już niedługo powstać ma tam nowy, bezpieczniejszy układ torowo-drogowy oraz nowy odcinek torowiska. 

– Przy takiej pogodzie, w deszczu, nie jest łatwo, ale sobie radzimy. Na pl. Niepodległości demontujemy stare torowisko i wiercimy otwory pod słupy trakcyjne – informuje kierownik budowy firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.

Roboty prowadzone są również na al. św. Jana Pawła II. Aktualnie przy wylocie na Czerwoną Drogę powstaje kanalizacja deszczowa i wodociągowa. Montowane są też kable oświetleniowe i teletechniczne. Między pl. Niepodległości a pl. Artylerii Polskiej powstaje również łącznik torowy, będący na etapie spawania szyn. Dzięki niemu możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń tramwajowych. 

Na pl. Niepodległości finalnie zmiany na skrzyżowaniu mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu. Torowisko zostanie przesunięte i połączone z nowym odcinkiem między pl. Niepodległości a pl. Artylerii Polskiej. Pojawi się na nim również nowa nawierzchnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *