Remont mostu Piłsudskiego. Jak idą prace?

Box2 Wiadomości

Trwa rozbudowa mostu drogowego im. marsz. J. Piłsudskiego, która jest obecnie największą realizowaną inwestycją na terenie miasta. Na budowie codzienne pracuje ponad 120 osób. W czwartek 10 czerwca plac budowy wizytował prezydent Michał Zaleski.

Wykonawca zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do tej pory udało się wybudować nowy ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie mostu o szerokości ponad 4 metrów. Identyczny powstanie po wschodniej stronie. Dla spacerowiczów powstał ponad to punkt widokowy na Zamek Dybów. Zakończono także wykonywanie zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowej mostu. Obecnie realizowane są prace malarskie pod mostem, a także budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych i schodów, dzięki którym będzie można bezpiecznie dostać się do zamku.

Przed wykonawcą kolejny, wymagający sprawnej organizacji etap prac. Montaż dylatacji i układanie ostatniej warstwy asfaltu- mówił prezydent Michał Zaleski.

Będzie się to wiązać z weekendowym zamknięciem most.

Rozbudowa mostu zakończy się jeszcze w listopadzie. Inwestycja pochłonie łącznie ponad 122 mln zł, z których 45,8 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie.

Fot. MZD Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *