Remont mostu. Pojawiają się fundamenty pod windy [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

120 osób każdego dnia zaangażowanych jest w prace remontowe na moście im. marszałka J. Piłsudskiego. Obecnie zajmują się głównie betonowaniem, robotami ziemnymi na pochylni czy zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji. Wykonawca przystępuje też do wykonywania fundamentu pod windy, które zostały zaprojektowane na podporze 2.

– Najbliższe nocne prace planujemy w nocy z wtorku na środę (z 18 na 19 maja). Będziemy prowadzić roboty rozbiórkowe na chodniku wschodnim. Od godziny 20.00 wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Zalecamy objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej – mówi Rafał Labocha, kierownik robót mostowych firmy INTOP.

Pochylnia dla osób niepełnosprawnych i wózków powoli już nabiera kształtów. Mieścić się ona będzie nieopodal drogi do Zamku Dybowskiego. Konstrukcja pod mostem jest czyszczona i zabezpieczana antykorozyjnie. Na ten tydzień zaplanowano także prace nad częścią mostu, która znajduje się pod wodą. Aby je wykonać, konieczne będzie wykorzystanie podwieszanego do konstrukcji nośnej mostu rusztowania.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *