Czy ECF Camerimage jest zagrożone? Mamy odpowiedź resortu kultury

Box2 Wiadomości
Wrześniowe podpisanie umowy w sprawie powstania ECF Camerimage (fot. Łukasz Piecyk)

W tym roku mają rozpocząć się pierwsze prace związane z powstaniem Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. W drugiej połowie roku powinien ruszyć konkurs architektoniczny. Czy pandemia koronawirusa przeszkodzi budowie inwestycji kosztującej 600 mln złotych?

Do 30 czerwca rząd ma podjąć uchwałę w sprawie programu rozwoju inwestycji i kraju. Tam ma się znaleźć 400 milionów złotych ze Skarbu Państwa dla ECF Camerimage. Czy obecna sytuacja coś zmienia w planach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

Nie ma żadnych zmian jeśli chodzi o prace nad tą inwestycją i programem wieloletnim – informuje Anna Bocian, rzecznik prasowa resortu. – Inwestycje w przemysły kreatywne, a taką inwestycją jest m.in. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage, są bardzo ważne dla gospodarki i dla jej aktywizacji w/po okresie kryzysu.  ECFC powinno być jedną z tych inwestycji, które zostaną wpisane, podobnie jak inne inwestycje MKIDN, m.in. Muzeum Historii Polski, Międzynarodowe Centrum Muzyki w Żelazowej Woli, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy na listę inwestycji aktywizujących gospodarkę po pandemii.

Przypomnijmy, że zarówno resort kultury jak i miasto zobowiązały się także do corocznej dotacji dla ECF w kwocie 4 milionów złotych od każdej z jednostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *