Rezerwiści złożyli przysięgę w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
fot. Lech Kamiński/Urząd Miasta Torunia

W minioną sobotę w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych złożyli przysięgę wojskową, tym samym wieńcząc szkolenie podstawowe, rozpoczęte 7 stycznia.

Przysięgę wojskową w sobotę złożyło 109 elewów. Wieńczy ono szkolenie podstawowe do Narodowych Sił Rezerwowych, rozpoczęte 7 stycznia. Przed nimi teraz szkolenie specjalistyczne, które potrwa do 29 marca.

Podczas szkolenia podstawowego żołnierze opanowywali podstawy bojowego zachowania się i działania w zależności od sposobu oddziaływania przeciwnika. Mają przygotowanie do zadań ogniowych z wykorzystaniem etatowej broni strzeleckiej.

– Bohaterom dnia, a więc 109 elewom służby przygotowawczej, gratuluję złożenia przysięgi wojskowej – przemawiał prezydent Torunia Michał Zaleski. – Liczymy na to, że toruńskie szkolenie zapamiętacie jako ważną i potrzebną przygodę żołnierską. W końcu swoją służbę pełnicie w mieście, które w Polsce cieszy się opinią stolicy polskiej artylerii.

W toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia są prowadzone następujące specjalności wojskowe: obsługa moździerza lekkiego, wyrzutni artylerii rakietowej, działa (HS,AHS,AS) bądź moździerza, operator przeciwpancernych pocisków kierowanych, rozpoznanie artyleryjskie, rachmistrz nastaw do strzelania. Kończy się ono egzaminem.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *