Robert Kwiatkowski w Radzie Mediów Narodowych

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Prezydent Andrzej Duda 10 grudnia powołał w skład Rady Mediów Narodowych Roberta Kwiatkowskiego. Poseł został zgłoszony na to stanowisko przez Klub Parlamentarny Lewica. “Może uda mi się zrobić coś dobrego dla mediów”, komentuje poseł Kwiatkowski.

Kontrkandydatem Roberta Kwiatkowskiego był Paweł Olszewski, zgłoszony przez Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Prezydent Andrzej Duda postanowił powołać w skład Rady Mediów Narodowych posła Roberta Kwiatkowskiego, byłego prezesa TVP. Kwiatkowski zajmie miejsce Grzegorza Podżornego, który w połowie sierpnia zrezygnował ze stanowiska.

Zobaczymy, co czas przyniesie. Sama Rada boryka się z poważnymi zarzutami o niekonstytucyjność, ale wiemy, że nieobecni nie mają racji. Może uda się mi coś dobrego zrobić dla mediów dawniej zwanych publicznymi – komentował poseł Robert Kwiatkowski.

Nawiązał także do małego zaufania, jakim społeczeństwo darzy media publiczne.

Silne zorientowanie na przekaz płynący z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie powoduje, że opinia publiczna nie ufa im, słusznie uznając, że przekaz jest stronniczy. Niełatwo to będzie zmienić, bo kompetencje Rady są inne, a PiS ma w niej większość. Ale, jak wiemy, nadzieja umiera ostatnia – tłumaczył poseł Kwiatkowski.

Do Rady Mediów Narodowych należą także Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Juliusz Braun.

Tagged

2 thoughts on “Robert Kwiatkowski w Radzie Mediów Narodowych

  1. jakich “Narodowych”. To są gadzinowe partyjne PiS/KO/Lewica ŁŻE-MEDIA, Głównego Ścieku , tresujące Polaków na covidowo.
    Kwiatkoski = PZPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *