Robert Kwiatkowski: “Zapewniam, że nie zawiodę”

Polityka
Fot. Łukasz Piecyk

W piątek odbyła się konferencja prasowa posła elekta Roberta Kwiatkowskiego. Kandydat Lewicy w wyborach zdobył prawie 14 tys. głosów i w najbliższej kadencji zasiądzie w sejmowych ławach. Obecny był także przewodniczący toruńskiego SLD, Krzysztof Podgórski.

Na konferencji doszło do podsumowania kampanii i wyniku wyborczego Lewicy. 

REKLAMA

– Jako Lewica jesteśmy usatysfakcjonowani naszym wynikiem. W skali kraju mamy 49 posłów. W naszym okręgu 2, w województwie łącznie 4. SLD to jedyna partia, która znalazła się poza sejmem i do niego wróciła, więc to tym większa satysfakcja – mówił Podgórski.

Swoje podziękowania dla wyborców przekazał Kwiatkowski.

– Chciałem podziękować 14 tysiącom wyborców, którzy zdecydowali się oddać na mnie głos. Zapewniam, że nie zawiodę. Będę się starał realizować ten program i te postulaty, które w trakcie kampanii zgłaszałem – zapewniał. – Średnia głosów oddanych na Lewicę w okręgu wyborczym numer 5, po 4 latach nieobecności, jest, przynajmniej dla mnie, imponująca. Prawie 15% głosów, to dobry początek. 

Podkreślił także, jakie inicjatywy będzie chciał realizować w ciągu najbliższych 4 lat. Mają to być sprawy m. in. infrastrukturalne, dostępności usług publicznych, czy miejsc pracy w sektorze przemysłowym. 

– Kurz bitewny opadł, ale sytuacja się nie zmieniła. Są poważne braki infrastrukturalne, będę się starał jakoś ten stan rzeczy zmienić. Mam na myśli zarówno sprawy związane z infrastrukturą drogową, jak i kolejową. Kolejny blok spraw, to sprawy związane z dostępem do usług publicznych – wymieniał Kwiatkowski. – To jest znak wyróżniający Lewicę. Staramy się o to, by każdy z obywateli miał zapewniony dostęp do bezpłatnej, wysokiej jakości służby zdrowia, edukacji, wymiaru sprawiedliwości.

Pogratulował także wyniku Joannie Scheuring-Wielgus, która zdobyła drugi z mandatów dla Lewicy w naszym okręgu.

– Miałem okazję pogratulować pani Scheuring-Wielgus tego wyniku, był rzeczywiście znakomity. Dobrze zaplanowaliśmy tę listę i cieszymy się dwoma mandatami – podsumował Kwiatkowski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *