Rockowy pazur i jazzowa wirtuozeria. Porter & Mazolewski zagrają w CKK Jordanki [KONKURS]

Box2 Kultura
Fot. materiały prasowe

Duet Porter & Mazolewski to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. Artyści wystąpią 20 września w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Muzycy po raz pierwszy spotkali się przy pracy nad płytą „Chaos Pełen Idei” Mazolewskiego. Następne spotkanie zaowocowało już powstaniem wspólnego albumu zatytułowanego „Philosophia”.

REKLAMA

Porter i Mazolewski to dwie bezkompromisowe osobowości polskiej sceny, których wspólny album ma szanse być jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń  sezonu. Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie  Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet.

Artystom na płycie towarzyszyli znakomici muzycy: na gitarze Piotr „Rubens” Rubik i na perkusji Tomek „Harry” Wadowski.

Kto powinien wybrać się na koncert Mazolewski/Porter?

– Wydarzenie spodoba się fanom rocka i jazzu, gdyż “Philosophia” to mistrzowskie połączenie tych dwóch gatunków – zapowiadają organizatorzy koncertu. – Piosenki stworzone wspólnie przez Wojtka Mazolewskiego i Johna Portera nie tylko wpadają w ucho, lecz także zachwycają instrumentalną wirtuozerią. Rafał Samborski, recenzent portalu Interia.pl, stwierdził, że „Philosophia” jest jak dobre piwo i uderza do głowy bardzo mocno. 20 września w CKK Jordanki będziecie mieli okazję sprawdzić, czy miał rację.

Bilety w cenach od 65 zł są do nabycia:

  • on-line: www.torun.jordanki.pl/bilety oraz www.biletyna.pl
  • Kasa Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej CKK Jordanki (wt-sb w g. 13-19)
  • Ośrodek IT – Toruń, Rynek Staromiejski 25 (pn-pt w g. 9-18 / sb w g. 9-16)
  • Biuro Turystyczne Copernicana – Toruń, ul. Żeglarska 18/1 (pn-pt w g. 9-17)
  • Biuro Turystyczne Keep Travel – Toruń, ul. Ugory 2 (pn-pt w g. 9-19 / sb w g. 10-16)

Mamy dla Was konkurs! Do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na koncert. Co wystarczy zrobić, by je zdobyć? Odpowiedzieć na pytanie “Ile utworów znajduje się na płycie „Philosophia”? Swoje odpowiedzi wysyłajcie na adres redakcja@tylkotorun.pl. Czekamy na nie 10 września, punktualnie o godz. 15.00. Podwójne zaproszenia wygrają autorzy dwóch pierwszych maili.

Konkurs rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy od Was mnóstwo maili, jedni pisali chwilę po godz. 8.00 (kiedy post ukazał się na Facebooku), inni za minutę 15.00. Jednak musieliśmy trzymać się warunków, które sami postawiliśmy. Podwójne zaproszenia trafiają do dwóch pierwszych osób, które punktualnie o godz. 15.00 (i jako pierwsze) odpowiedziały poprawnie na nasze pytanie. Oczywiście na płycie znajduje się 14 utworów. Gratulujemy Andrzejowi oraz Pawłowi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *