Rok szkolny rozpoczęty. “Jesteśmy przygotowani do nauczania”

Box2 Wiadomości
Fot. Wojtek Szabelski dla UMT

29 369 toruńskich uczniów i przedszkolaków rozpoczęło dziś kolejny rok szkolny. Uczniowie w całym kraju uczestniczyli dziś w uroczystej inauguracji roku 2021/2022. W Toruniu w obchodach wziął również udział prezydent Michał Zaleski, który pojawił się na rozpoczęciu roku szkolnego w X Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Stefana Banacha w Toruniu.

– W dniu 1 września rozpoczynamy czas wspólnie prowadzonej batalii o światłe umysły. To czas, kiedy chcemy, by dzieci i młodzież w toruńskich szkołach nabierały mądrości, zdobywały wiedzę, a także umiejętności i zdolności do dalszego życia. Nauka jest spojrzeniem w przyszłość, by móc kiedyś osiągać zamierzone cele, realizować marzenia i stale się rozwijać – mówił prezydent Michał Zaleski.

W inauguracji nowego roku w X LO uczestniczył nie tylko prezydent, ale też nauczyciele, przedstawiciele kuratorium i samorządu. Dla X LO będzie to rok wyjątkowy, bowiem w 2022 obchodzić będzie swoje 30-lecie. Choć jednocześnie nie będzie to łatwy rok. Nie można zapominać o wciąż trwającej pandemii.

 – Jesteśmy przygotowani do nauczania we wszelkich dostępnych formach. Dzięki doskonałej współpracy z organem prowadzącym, czyli Gminą Miasta Toruń, szkoła jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do nauki zdalnej. Jednak wierzę głęboko w to, że prowadzić będziemy nauczanie stacjonarne, tradycyjnie – mówił dyrektor Michał Dąbkowski.

– Przygotowania do tego roku szkolnego przebiegały sprawnie, efektywnie. Dyrektorki i dyrektorzy placówek zadbali o to, by kadra pedagogiczna była przygotowana do prowadzenia zajęć zgodnie z wytycznymi. Dotyczy to też samych obiektów, które często w okresie wakacyjnym są remontowane, modernizowane i odświeżane – dodaje prezydent.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.