Rondo na pl. Chrapka oddane do ruchu! Ale czy wszystko tam gra? Sprawdziliśmy

Polecamy Wiadomości
fot. Anna Zglińska

Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku. Drogowcy o godz. 9 oddali do ruchu rondo na pl. Chrapka. Samochody i tramwaje poruszają się płynnie. Nasi Czytelnicy mają jednak kilka uwag.

Dziś ok. godz. 9 drogowcy udostępnili do ruchu rondo na pl. Chrapka. Do czasu zakończenia przebudowy rondo będzie oznakowane jako skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Turbina pojawi się tam wiosną.

Sprawdziliśmy, jak wygląda jazda nowo oddanym rondem. W piątkowe przedpołudnie ruch był płynny. Kierowcy bez problemu radzili sobie z pokonaniem skrzyżowania w nowym kształcie.

– Układ jest czytelny – mówi jeden z naszych Czytelników. – Widać z daleka nadjeżdżające tramwaje. Nie powinno być większych problemów z jazdą przez to skrzyżowanie. Już widać, że jest znacznie luźniej na sąsiednich ulicach, np. na Grudziądzkiej, Bażyńskich czy Chrobrego.

Nieco gorzej zostały jednak zorganizowane dojścia dla pieszych. – Nie są w ogóle oznakowane – mówi mieszkanka Mokrego, którą spotkaliśmy na pl. Chrapka. – Nie wiadomo, w którą stronę należy iść. Poza tym trzeba uważać na wysokie krawężniki. Ale i tak jest lepiej niż wcześniej.

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy obawiają się tylko jednego – braku oświetlenia na pl. Chrapka i pobliskich odcinkach ulic, które są w przebudowie. – Jak zrobi się ciemno, może być tutaj nieciekawie – mówi nasz Czytelnik.

Zapytaliśmy toruńskich drogowców, kiedy zostanie włączone oświetlenie uliczne na pl. Chrapka i w jego pobliżu. Odpowiedź jest następująca: ma być uruchomione w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy: w ramach nowej organizacji ruchu na pl. Chrapka i pobliskich ulicach zniknęły wcześniejsze objazdy oraz asfaltowe przejazdy przez torowiska tramwajowe. Został także przywrócony ruch na zachodniej jezdni ul. Warneńczyka i północnej jezdni ul. Przy Kaszowniku w kierunku centrum.

Przystanki „Przy Kaszowniku” dla linii nr 15, 21, 22, 31, 35 i 37 w kierunku centrum oraz „Warneńczyka” w kierunku „Mazowieckiej” wróciły na stałe miejsca. Pozostałe przystanki pozostają w tymczasowych lokalizacjach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys