Rozbudowa Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu dobiega końca

Box2 Wiadomości
fot. Urząd Miasta Toruń

Budowa nowego skrzydła w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Projekt obejmuje działanie “Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną”. Dodatkowy budynek jest już prawie gotowy.

Rozbudowa toruńskiego Szpitala Miejskiego zakładała stworzenie nowego budynku szpitalnego. Realizacja projektu była możliwa, dzięki dofinansowaniu, na które umowę zawarto 21 marca 2018 roku. Początkowo zakładano, że prace budowlane zakończą się w październiku tego roku, jednak uległy one przedłużeniu. Dodatkowy budynek ma w założeniu poprawić dostępność i kompleksowość świadczeń zdrowotnych, udzielanych w szpitalu. Długoterminowym celem jest poprawa jakości oferowanych usług medycznych.

Nowe skrzydło w Szpitalu Miejskim to dwupiętrowy i częściowo podpiwniczony budynek, skomunikowanym z głównym obiektem szpitalnym. Budowa skrzydła dobiega ku końcowi. W piwnicy zostaną zlokalizowane szatnie, magazyny i archiwum. Na parterze będzie funkcjonować oddział udarowy, neurologiczny i pracownia VIDEO EEG. Na piętrze natomiast zostanie utworzony oddział przeszczepowy, a także zakład mikrobiologiczny z pracowniami diagnostycznymi. Niedługo oddane do użytku skrzydło zostanie wyposażone w nowy sprzęt oraz łóżka.

Całkowity koszt inwestycji szacowany był na ponad 25 milinów złotych, z czego kwota dofinansowania wyniosła 5.4 miliona złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *