Róże ozdobią ul. Legionów. Miasto planuje posadzić 2,4 tys. krzewów

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Odcinek pasa drogowego ul. Legionów, od ul. Grudziądzkiej do ul. Lelewela, już niedługo będzie wyglądał zupełnie inaczej. Ruszyła realizacja projektu z budżetu obywatelskiego pn.: “Zieleń wzdłuż ul. Legionów. Jeszcze będzie pięknie!”. Plany zakładają posadzenie 2,4 tys. sztuk krzewów róży w tym miejscu.

Projekt pn.: “Zieleń wzdłuż ul. Legionów. Jeszcze będzie pięknie!” został zgłoszony do budżet obywatelskiego w Toruniu na 2021 r. Autorzy projektu argumentowali, że ul. Legionów im trochę… zbrzydła.

Dostawczaki parkowały gdzie popadnie, potem pojawiły się słupki. Jest to jedna z najważniejszych ulic dla ruchu pieszego w mieście. Tędy chodzimy na targowisko miejskie i na starówkę. Dlatego, żeby poprawić estetykę ulicy chcielibyśmy, żeby pojawiła się tu fantastyczna miejska róża, która nie ma kolców, długo kwitnie i pięknie pachnie. Jest odporna na zanieczyszczenia i doskonale czuła się w Toruniu – rosła niegdyś przy Wałach gen. Sikorskiego – opisywali.

Biuro Ogrodnika Miejskiego 9 marca zamieściło ogłoszenie o zamówieniu na realizację zadania. Obejmuje ono posadzenie 2,4 tys. sztuk krzewów róży odmiany “Short Track”. Krzewy mają być sadzone naprzemiennie w tzw. trójkąt na łącznej powierzchni 600 m2 w pasie drogowym ul. Legionów na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Lelewela. Wykonawca zajmie się także pielęgnacją krzewów, czyli m.in. ich regularnym podlewaniem, odchwaszczaniem i uzupełnianiem ściółki korą.

Nasadzenia pojawią się do końca kwietnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *