Rózga dla profesora Girzyńskiego

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

“Młodzi dla Wolności” czyli sekcja młodzieżowa partii KORWiN zorganizowała akcję “Rózga+”. W Toruniu przedstawiciele tej partii przekazali rózgę dla profesora Zbigniewa Girzyńskiego.

We wtorek 8 grudnia o godz. 12:00 przy ul. Moniuszki 12 odbył się briefing prasowy “Młodych dla Wolności”. Przedstawiciele przekazali rózgę na ręce Anny Bogdanowicz-Wojtasik, dyrektor biura posła Zbigniewa Girzyńskiego.

REKLAMA

– Za co ta rózga? Za jego działanie poselskie w tym roku. Jesteśmy świadkami wielkiego kryzysu gospodarczego, ekonomicznego i dawno nie byliśmy w takiej sytuacji, jak jesteśmy teraz. Prawo i Sprawiedliwość według nas nie poradziło sobie z zadaniami, przed którymi zostało postawione. (…) Przegłosowana przez członków PiS-u ustawa nazywana przez nas “piątką przeciwko rolnikom” zniszczyła branżę futerkową i pozbawiła kilka tysięcy ludzi pracy. (…) Kolejną rzeczą, którą oceniamy bardzo negatywnie, są podatki, które wchodzą od nowego roku. Na przykład podatek cukrowy, przez który każdy z nas będzie płacił więcej za wiele artykułów spożywczych. (…) Ostatnią rzeczą jest wprowadzony przez PiS lockdown. Decyzje były podejmowane na szybko, na kolanie. Tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego nie było wiadomo, czy w ogóle pójdziemy do szkół. (…) Profesor Zbgniew Girzyński był za wszystkimi tymi ustawami, nie protestował. Dlatego przekazujemy mu symboliczną rózgę – mówił Jan Paciorkowski, prezes kujawsko-pomorskiego regionu Młodych dla Wolności.

Kolejny przemawiający, Mateusz Polaszewski odniósł się do podwyższenia akcyzy na alkohol. Odwołał się do sytuacji z 2002 roku, kiedy to Leszek Miller obniżył akcyzę na alkohol o 30 procent.

– Co się stało gdy Leszek Miller obniżył akcyzę o 30 procent? Zaraz przed tą obniżką wpływy z tego tytułu do budżetu wynosiły 3 mld 870 mln złotych, a już dwa lata po reformie wpływy zwiększyły się do 4 mln 560 mln złotych. Nie wiem, czym się sugeruje PiS, podwyższając tę akcyzę, podczas gdy większość europejskich krajów obniża podatki dla swoich obywateli – powiedział Mateusz Polaszewski.

Organizatorzy briefingu zwrócili się z apelem do profesora Girzyńskiego w temacie “piątki dla zwierząt”:

– Apelujemy do pana profesora Girzyńskiego, aby z tej ustawy również się wycofał, bo być może jego głos uratuje dużą część branży rolniczej – powiedział Jan Paciorkowski.

Rózgę przyjęła Anna Bogdanowicz-Wojtasik, dyrektor biura posła Zbigniewa Girzyńskiego. Została ona zapytana o to, czy poseł Girzyński odpowie na przedstawione postulaty.

Trudno mi na tę chwilę powiedzieć. Na pewno przekażę posłowi i zobaczymy, czy poseł się w jakikolwiek sposób do tych postulatów ustosunkuje. Nie będę odpowiadać za pana posła – odparła Anna Bogdanowicz-Wojtasik.

Tagged

1 thought on “Rózga dla profesora Girzyńskiego

  1. Ale ròzga po co jest? Pan Poseł ma operować ròzgą? Chcecie wypiąć pupy pod ròzgę? Chodzi wam o zabawy S/M? Oj chłopaki, zostawcie te zabawy S/M sobie. W Brukseli i Budapeszcie są kluby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *