Rozmawiali o gospodarce odpadami. Za nami konferencja w hotelu Copernicus

Wiadomości
fot. Wojciech Szabelski dla UMT

Zakończyła się 6. Ogólnopolska Konferencja „Rozbudowa i modernizacja instalacji gospodarki odpadami”. Wydarzenie zostało zorganizowane w toruńskim hotelu Copernicus. Był na nim obecny m.in. prezydent Michał Zaleski.

W dniach 26-27 sierpnia w hotelu Copernicus Toruń odbywała się konferencja, której głównym zagadnieniem była gospodarka odpadami. Obejmowała ona zarówno prawne, jak i praktyczne oraz finansowe aspekty tego tematu. Zaproszeni goście i uczestnicy rozmawiali m.in. o potrzebie dostosowania systemu gospodarowania odpadami do najnowszych trendów i wymogów unijnych.

Wszystkim nam zależy na uporządkowanej i czystej przestrzeni. W Toruniu podejmujemy od lat dokładnie te same wyzwania w sferze gospodarki odpadami, przed jakimi stają wszystkie polskie samorządy. W równej mierze determinuje nas potrzeba ochrony środowiska i stan czystości w mieście, jak i wymogi stawiane przez Unię Europejską. Dodatkowym impulsem do takich działań jest dziedziczony przez nas status miasta ogrodu oraz obecność średniowiecznej zabudowy Torunia na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – mówił obecny na konferencji prezydent Michał Zaleski.

Polityka modernizacji systemu gospodarowania odpadami realizowana jest w wielu polskich miastach, m.in. w Toruniu. W czerwcu zakończyła się rozbudowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Toruniu, która pochłonęła prawie 15 mln zł. Umożliwiła jednak zwiększenie ilości kierowanych do recyklingu surowców wtórnych i tym samym ograniczenie ilości składowanych odpadów. Równocześnie miasto przeprowadzało kampanię edukacyjną, propagującą zmniejszanie ilości odpadów.

Konferencja zakończyła się wizytą w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych oraz w Zakładzie Recyklingu Odpadów Opakowaniowych. Organizatorami wydarzenia była firma EKORUM z Poznania i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o. w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *