Rozpoczął się nabór do Żłobka Miejskiego nr 4. Formularz wyślemy on-line

Box2 Wiadomości
fot. Lech Kamiński dla UMT

Dziś rozpoczął się nabór do Żłobka Miejskiego nr 4 i potrwa do 24 lipca. Placówka przy ul. Andersa 21 ruszy od września. Pierwszeństwo w rekrutacji mają opiekunowie, powracający na rynek pracy po przerwie, związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3.

Zapisy do Żłobka Miejskiego nr 4, zlokalizowanego przy ul. Andersa 21 w Toruniu, trwają od 30 czerwca. Formularz zgłoszeniowy wraz z niezbędnymi załącznikami można wysyłać za pośrednictwem strony zlobek.um.torun.pl. Komplet dokumentów należy dostarczyć do 24 lipca 2020 r. w siedzibie placówki. Przyjmowanie dokumentów będzie się odbywać  w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 17.00.

W rekrutacji mogą wziąć udział rodzice lub opiekunowie dzieci od 20 tyg. życia do 3. roku życia, którzy są osobami fizycznymi w wieku aktywności zawodowej. Muszą być osobami, zamieszkującymi na terenie gminy miasta Toruń. Mogą to być zarówno osoby pracujące, jak i bezrobotne lub bierne zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem (m.in. takie, które musiały z tego powodu przerwać karierę zawodową lub przebywają na urlopie wychowawczym). Pierwszeństwo naboru w rekrutacji mają rodzice/opiekunowie prawni powracający na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3, przebywający na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim.

Premiowane w procesie rekrutacyjnym będą m.in. osoby pracujące, przebywające na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim; trudna sytuacja życiowa lub materialna; niepełnosprawność dziecka lub opiekuna; wielodzietność rodziny czy samotne rodzicielstwo.

Wyniki naboru zostaną opublikowane do dnia 31 lipca 2020 r. W dniach 3-5 sierpnia opiekunowie muszą osobiście potwierdzić wolę korzystania z usług żłobka. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *