Rozpoczęła się rozbudowa placówki przy ul. Żwirki i Wigury w Toruniu. Pochłonie prawie 36 mln zł

Box2 Wiadomości
Fot. Wojtek Szabelski dla UMT

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zyska nowe boisko wielofunkcyjne i warsztaty kształcenia zawodowego. Powstanie też basen i przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnościami, które ruszy już w przyszłym roku. Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 12 mln zł.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, podlegający od 2005 r. pod samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, składa się m.in. z oddziału przedszkolnego, szkoły podstawowej, szkoły branżowej i szkoły przysposabiającej do pracy. Placówka przygotowuje niepełnosprawne dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, oferując opiekę i edukację podopiecznym od 3. do 24. roku życia.

We wtorek 1 września na terenie placówki wmurowano kamień węgielny pod budowę dodatkowych obiektów. Placówka zostanie rozbudowana o boisko wielofunkcyjne i nowy kompleks warsztatów kształcenia zawodowego ze specjalistycznym wyposażeniem. Zmodernizowane zostaną także internat i pracownie kształcenia praktycznego. Przy szkole powstanie też specjalistyczny basen dla osób niepełnosprawnych. Plany rozbudowy zakładają poza tym stworzenie przedszkola dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, które ruszy już od września 2021 r.

Inwestycja pochłonie łącznie prawie 36 mln zł, z czego 12 ml zł to dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *