Rozpoczęły się remonty w toruńskich szkołach. Co zaplanowano?

Box2 Wiadomości

Okres wakacyjny to tradycyjny czas na przeprowadzanie remontów i modernizacji w placówkach oświatowych. Tym razem prace zaplanowano w Zespołach Szkół nr 10 i nr 13 i w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska oraz w Szkołach Podstawowych nr 4, nr 35, nr 24 i nr 1. To jednak nie wszystko, bo w planach są także remonty bieżące w 51 placówkach.

W Zespole Szkół nr 10 oraz w Zespole Szkół nr 13 w tegorocznym sezonie wakacyjnym zakończy się termomodernizacja, natomiast w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska pomieszczenia garażowe zaadaptowane zostaną na potrzeby kształcenia w zawodzie technik architektury krajobrazu. Łącznie te trzy zadania pochłoną ponad 9 mln zł.

W Szkołach Podstawowych nr 4 oraz nr 35 powstaną nowoczesne miejsca do zabawy. W budżecie zagospodarowano na ten cel ponad 240 tys. zł. Szkoła Podstawowa nr 24 wzbogaci się z kolei o nowe nasadzenia, instalację nawodnienia wodą deszczową oraz urządzenia małej architektury takie, jak: poidełko dla ptaków czy budki lęgowe za 175 tys. zł. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 1 wymieniona zostanie podłoga sportowa i przeprowadzane będą prace wentylacyjne, co pochłonie niemal 330 tys. zł.

Dodatkowo, planowane są remonty bieżące w 51 placówkach oświatowych – łącznie 78 zadań. Ich koszt oszacowano na 1,8 mln zł.

Fot. Sławomir Kowalski na UMT

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.