Rozpoczyna się 6. Festiwal Teatrów Ulicznych

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Pixabay

W sobotę 4 lipca rozpoczyna się 6. Festiwal Teatrów Ulicznych. Do 9 sierpnia odbędzie się łącznie 11 przedstawień dla różnych grup wiekowych. Na scenie będziemy mogli zobaczyć przede wszystkim twórców toruńskich. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp będzie wolny.

Organizatorem Festiwalu Teatrów Ulicznych jest Toruńska Agenda Kulturalna. W trakcie 6. edycji wydarzenia w przestrzeni miasta zaprezentują się 4 zespoły z różnych części Polski oraz 5 grup z Torunia. Przedstawienia adresowane są do mieszkańców i turystów, a ich celem jest przybliżenie publiczności najnowszych trendów współczesnego teatru ulicznego, opartego na takich technikach przekazu, jak muzyka, teatr lalek czy sztuka cyrkowa.

REKLAMA

Pierwszym przedstawieniem festiwalu będzie “Wieczna bańka”, spektakl, który 5 lipca o 13.00 zostanie wystawiony przez teatr pantomimy na scenie plenerowej CKK Jordanki. Pozostałe spektakle będą odbywać się również w ruinach podominikańskich, pod Krzywą Wieżą i na dziedzińcu I LO. Nie zabraknie fireshow, widowisk cyrkowych i przedstawień, skierowanych do najmłodszych widzów. Festiwal zakończy się widowiskiem o historii muzyki.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, ale obowiązuje limit miejsc do 150 osób. Liczy się kolejność wejścia na teren wydarzenia. Uczestnicy muszą przestrzegać wytycznych sanitarnych, m.in. obowiązku noszenia maseczek lub przyłbic, dezynfekcji rąk, mierzenia temperatury, podania danych osobowych i zachowania co najmniej 2 metrów odstępu od innych uczestników.

Szczegółowy program festiwalu na stronie wydarzenia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *