Rozpoczyna się Święto Miasta 2020. Znamy szczegóły programu

Box1 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Tegoroczne Święto Miasta będzie wyglądać inaczej niż zwykle. Nie opuści nas zaostrzony rygor sanitarny, ale mimo tego program wydarzenia będzie obfitować w atrakcje. Mieszkańcy już mogą szykować się na odsłonięcie kolejnych katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd, Blues na leżakach i Kino Letnie.

Dni Torunia, odbywające się pod patronatem prezydenta Michała Zaleskiego, rozpoczęły się w ubiegły piątek 19 czerwca. Za nami Noc Muzeów, uroczystość Intronizacji Króla Kurkowego i zakończenie sezonu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

REKLAMA

Dziś, tj. w środę 24 czerwca, o 18.00 odbędzie się msza w katedrze śś. Janów, a wieczorem koncert Piotra Machalicy w CKK Jordanki.

W czwartek 25 czerwca w CKK Jordanki odbędzie się koncert Nocnej Zmiany Bluesa w ramach inauguracji Festiwalu pod Gwiazdami.

Od piątku 26 czerwca rozpoczynają się wydarzenia z cyklu Blues na leżakach. Bluesowe koncerty organizowane będą przy Krzywej Wieży. Wystąpią m.in. Open Blues, Diana Barchê & Tomi Pras, Paweł Szymański, Jacek Herzberg oraz Indivi-duo. W piątek zaplanowana jest także uroczystość odsłonięcia katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd przez Andrzeja Kossakowskiego i Wojciecha Sobieszaka. Piernikową Aleję Gwiazd zwieńczy występ Infinito Quartet. W piątek odbędzie się także inauguracja 24. Festiwalu Nova Muzyka i Architektura (koncert Raz Dwa Trzy Symfonicznie).

W sobotę 27 czerwca na placu Dominikańskim rozpocznie się dwudniowy IV Festiwal Nowego Cyrku, a także regaty ósemek wioślarskich o Puchar Prezydenta Miasta Torunia i koncert szantowy.

W niedzielę 28 czerwca w ramach Kina Letniego na scenie plenerowej za CKK Jordanki zostanie wyświetlony obsypany nagrodami “Green Book”.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest m.in. na stronie Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Organizatorzy przypominają, że w wydarzeniach może uczestniczyć maks. 150 osób. W mocy pozostaje obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych, a także dezynfekcja rąk i podanie danych osobowych przed wejściem na teren wydarzenia. Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Warunkiem wejścia na teren imprezy będzie także złożenie pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.