Rozpowszechniał gry bez licencji. Grozi mu do 5 lat więzienia

112
Fot. Łukasz Piecyk

Do Sądu Rejonowego w Toruniu wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który na jednym z portali aukcyjnych sprzedawał pirackie gry na konsolę. Mieszkańcowi Torunia grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

– Jak ustalono w toku śledztwa, Łukasz Ś., korzystając z konta założonego na jednym z portalu aukcyjnych, sprzedał łącznie 1893 gier na konsole, uzyskując z tego korzyść majątkową w kwocie 70.443,46 zł, natomiast spowodował straty w kwocie 310.350 zł na szkodę uprawnionego do rozpowszechniania gier dystrybutora – relacjonuje prok. Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Mężczyzna swój proceder prowadził w latach 2014-2017, a pieniądze z przestępstwa były jego źródłem dochodu. Według ustaleń śledczych, Ś. oferował krótkotrwały dostęp do konta, w celu pobrania przez kupujących gier w formie elektronicznej.

– Osoby zainteresowane kupnem wchodziły na aukcję i poprzez wybranie opcji „kup teraz” nabywały krótkotrwały dostęp do konta innego użytkownika oferującego daną grę – tłumaczy prokurator. – Po dokonaniu transakcji, zapłaceniu za grę, następował kontakt ze sprzedającym w celu otrzymania loginu i hasła do konta, na którym znajdowała się nabyta gra celem jej fizycznego pobrania na konto lub dysk twardy posiadanej konsoli.

Łukasz Ś. przyznał się do zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *