Rudak: Ślady na śniegu doprowadziły policjantów do włamywacza

112 Box2 Wiadomości
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Wybił szybę w budynku gospodarczym przy ul. Olęderskiej i ukradł sprzęt elektryczny. Zdradziły go ślady butów na śniegu. Mundurowi z Rubinkowa ujęli 51-letniego włamywacza. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek 28 stycznia ok. godz. 16.00 przy ul. Olęderskiej w Toruniu. Na miejscu pojawili się mundurowi z komisariatu Toruń – Rubinkowo. Stwierdzili, że włamywacz wybił szybę do budynku gospodarczego i ukradł ukradł z wnętrza dwa silniki elektryczne z mieszalnika pasz i dwa akumulatory od ciągnika. 51-latek zdemontował poza tym elementy instalacji elektrycznej, narażając właściciela na stratę kilku tys. zł. Włamywacz nie nacieszył się jednak długo zdobyczą.

Na świeżym śniegu widoczne były ślady butów. Mundurowi podążyli za odciskami obuwia w białym puchu. Trop doprowadził ich do oddalonej o kilkaset metrów altanki na terenie ogródków działkowych. Okazało się, że mieszka tam 51-latek. Nie było go na miejscu, lecz po chwili pojawił się. Mundurowi szybko porównali podeszwę jego buta ze śladami obuwia pozostawionymi na śniegu w miejscu włamania. O pomyłce nie mogło być mowy – ślady były takie same – informuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń.

Włamywacz trafił prosto do policyjnej celi. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *