Rusza 10. edycja konkursu fotograficznego “Etnoklimaty”

Box2 Kultura Wiadomości
fot. nadesłane

Rusza jubileuszowa 10. edycja konkursu fotograficznego “Etnoklimaty”, którego organizatorem jest Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

– Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu – informuje specjalista ds. promocji Muzeum Etnograficznego, Bartłomiej Oleszek.

REKLAMA

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba nadesłać zdjęcia na adres mailowy promocja@etnomuzeum.pl. Do zdjęć należy dołączyć formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie TUTAJ. Termin nadsyłania prac mija 30 września b.r.

Nagroda główna w konkursie to 2000 złotych. Druga nagroda to 1000 złotych. Obie ufundowane są przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

– Nagrodę rzeczową za trzecie miejsce przyzna Muzeum Etnograficzne w Toruniu; natomiast nagrodę specjalną ufundował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą uhonorowane zostanie najlepsze zdjęcie wykonane przez absolwenta UMK (voucher o wartości 500 zł do realizacji w salonie fotograficznym – informuje Bartłomiej Oleszek.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *