Rusza budowa parkingów Park & Ride. Jakie utrudnienia czekają kierowców?

Box1 Wiadomości
fot. wizualizacja parkingu przy ul. Dziewulskiego

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace przy budowie dwóch parkingów typu Park & Ride. Powstaną one przy ulicach Dziewulskiego i Olimpijskiej. W związku z rozpoczęciem prac zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli przygotować się na wyłączenie z ruchu prawego pasa ul. Szosa Lubicka, przeniesienie ruchu pasażerskiego na tymczasowy peron wzdłuż ul. Szosa Lubicka oraz brak dojazdu od ul. Dziewulskiego do Społecznej Szkoły Podstawowa i Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego – dojazd tylko i wyłącznie od ul. Jamontta.

źródło: MZD w Toruniu

Parking przy ul. Dziewulskiego o kubaturze blisko 36 tys. m3 będzie posiadał 2 poziomy, a na poziomie 0 przewidziano zadaszoną pętlę dla autobusów miejskich. W sumie na parkingu będą mogły  parkować 222 pojazdy, w tym pojazdy elektryczne, dla których dostępne będą miejsca z ładowarkami.

Parking przy ul. Olimpijskiej o kubaturze 16 tys. m3 będzie oferował 217 miejsc parkingowych. Na czas prac zostanie wyłączony z ruchu fragment ul. Kusocińskiego.

źródło. MZD w Toruniu

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.