Rusza budowa żłobka na lewobrzeżu. Kiedy otwarcie?

Polecamy Wiadomości
Tak ma wyglądać lewobrzeżny żłobek, materiały Urzędu Miasta Torunia

Na Stawkach, a konkretnie przy ul. Andersa, powstanie pierwszy lewobrzeżny żłobek miejskie. Do placówki będzie mogło uczęszczać około 150 dzieci.

Miasto pod koniec minionego tygodnia zawarło umowę z wykonawcą siedziby nowej placówki. Za ok. 7,5 mln zł wybuduje go firma Hosta Group z Grębocina.

Żłobek pomieści ok. 150 maluchów w siedmiu oddziałach. Zatrudnionych w placówce zostanie 35 osób. Będzie to dwupiętrowy budynek. Na parterze znajdzie się świetlica, strefa socjalna dla pracowników, pokój rodzica, kotłownia, toaleta oraz kuchnia. Gmach zostanie otwarty być może w maju 2020 r. przy Andersa 21.

Jest to pierwszy od kilkudziesięciu lat budowany miejski żłobek w Toruniu.

– Jest on bardzo potrzebny, bo taka forma opieki nad dziećmi cieszy się coraz większą popularnością – podkreśla wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz. – Takiego obiektu w lewobrzeżnej części Torunia jeszcze nie ma.

Miasto stara się o pozyskanie unijnej dotacji na ten projekt. Z Regionalnego Programu Operacyjnego może uzyskać dofinansowanie na poziomie 85 proc.

Oprócz budowy nowego obiektu na lewobrzeżu pozostałe miejskie żłobki zostaną rozbudowane o dodatkowe oddziały, które pozwolą na przyjęcie większej liczby dzieci. W ramach tych projektów poprawią się też warunki pobytu w placówkach.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys