Rusza budżet obywatelski na 2021 r. w Toruniu. Do rozdysponowania jest 7.5 mln zł

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Przed nami 8. edycja Budżetu Obywatelskiego w Toruniu. Nabór projektów do budżetu obywatelskiego rozpoczął się w poniedziałek 8 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Tegoroczna pula środków obejmuje 6 proc. wpływów z tytułu podatku od nieruchomości. Projekt trzeba opisać na specjalnym formularzu i zebrać podpisy poparcia.

Wnioski można składać od 8 czerwca do 30 czerwca. Do wykorzystania jest 7.5 mln zł, z czego 30 proc. całej kwoty (czyli ok. 2.3 mln zł) to pula ogólnomiejska. Natomiast kwota ok. 5.3 mln zł została podzielona na poszczególne osiedla. Bydgoskie 655 tys. zł, Jakubskie-Mokre 560 tys. zł, Wrzosy 476 tys. zł, Skarpa 443 tys. zł, Chełmińskie 406 tys. zł, Podgórz 395 tys. zł, Rubinkowo 392 tys. zł, Bielawy-Grębocin 383 tys. zł, Staromiejskie 373 tys. zł, Stawki 335 tys. zł, Rudak 331 tys. zł, Kaszczorek 293 tys. zł i Czerniewice 263 tys. zł.

Co trzeba zrobić, żeby złożyć wniosek? Przede wszystkim opisać projekt na formularzu elektronicznym lub papierowym, dostępnym do wydruku na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia. W przypadku drogi elektronicznej należy najpierw zarejestrować się w systemie, a potem – przesyłając podpisany wniosek wraz z załącznikami – skorzystać z poczty elektronicznej lub platformy ePUAP. Wniosek można też podpisać profilem zaufanym. Natomiast dokumenty w formie papierowej można przesłać do Urzędu Miasta tradycyjną pocztą lub zanieść je osobiście.

Konieczne jest także zebranie popisów poparcia – min. 15-stu dla projektów ogólnomiejskich. Liczba osób popierających dla poszczególnych dzielnic zależy od ilości mieszkańców danej części miasta. Projekty, wymagające współpracy zewnętrznych jednostek (np. spółdzielni mieszkaniowych) wymagają zdobycia od nich stosownego oświadczenia o chęci podjęcia takiej współpracy.

Projekt musi być możliwy do zrealizowania w trakcie jednego roku 2021 r. Może go zgłosić każdy mieszkaniec Torunia bez względu na wiek. Zgłaszający może dostarczyć maks. 3 projekty – 2 do puli lokalnej w okręgu, w którym mieszka i 1 do puli ogólnomiejskiej. Tego samego projektu nie można zgłaszać do dwóch pul jednocześnie. Porad w sprawie napisania projektu udzielają pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. Można się z nimi skontaktować osobiście, telefoniczne lub mailowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *