Rusza cykl turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości”

Box2 Wiadomości

Cykl turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości”, zwieńczony wielkim finałem na stadionie w Chełmży – to propozycja dla młodych adeptów piłki nożnej z całej Polski. Ruszyły już zapisy do pierwszej edycji rozgrywek, a wszystkim turniejom towarzyszyć będą piłkarskie pikniki. W rozgrywkach mogą brać udział drużyny z zawodnikami do lat 12.

Dzięki wsparciu patronów honorowych – marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i posła Mariusza Kałużnego – wszystkie turnieje odbędą się na Kujawach i Pomorzu. Cykl rozpocznie się 12 września turniejem w Papowie Biskupim. Dzień później młodzi piłkarze zagrają w Węgrowie, 19 września w Górsku, 20 września w Rypinie, 26 września w Lipnie i 27 września w Golubie-Dobrzyniu. 4 października najlepsze zespoły z każdego turnieju zmierzą się w turnieju finałowym w Chełmży.

– Każda inicjatywa, która ma służyć zdrowiu młodych ludzi i zachęceniu ich do uprawiania sportu, zyska zawsze moje zainteresowanie. Jest bardzo ważne, byśmy zachęcali dzieci i młodzież do sportu. Piłka nożna to sport przepełniony pozytywnymi emocjami. Mam nadzieję, że w trakcie cyklu turniejów wyłowimy talenty – mówi Kałużny.

W każdym z turniejów może wystartować maksymalnie po szesnaście drużyn. Imprezom towarzyszyć będą pikniki piłkarskie „Zostań gwiazdą”. Wśród atrakcji będą m.in. animacje piłkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, konkursy sprawnościowe, pokazy piłkarskiego freestyle’u, pomiar siły strzału, czy występy artystyczne na scenie. Na każdego uczestnika będzie czekać również zaplecze gastronomiczne.

Miejscem rozegrania turnieju finałowego, wraz z największym z pikników, będzie stadion miejski w Chełmży. W turnieju finałowym wystąpi dziesięć drużyn z turniejów eliminacyjnych. Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy dostaną atrakcyjne upominki, a trzy pierwsze zespoły w każdym z turniejów otrzymają puchary i vouchery na zakup sprzętu sportowego. Zespół, który okaże się najlepszy w wielkim finale, otrzyma w nagrodę wyjazd szkoleniowy.

Organizatorem turniejów „O Puchar Niepodległości” jest fundacja Aktywni dla Polski. Zapisy drużyn do turniejów i więcej informacji na stronie aktywnidlapolski.pl. Udział w turniejach jest bezpłatny

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *