Rusza druga edycja konkursu “Daj Sztukę”

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Jeśli my nie możemy udawać się na różne wydarzenia kulturalne, to niech sztuka przyjdzie do nas. Chociaż online. Od dziś do 14 grudnia toruńscy twórcy, którzy zajmują się muzyką, śpiewem i szeroko pojętą kulturą, mogą zgłaszać swoje oferty.

O pierwszej edycji tego konkursu pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

Po upłynięciu terminu zgłoszeń komisja dokona wyboru tych, które zostają nagrodzone. Prezydent Torunia Michał Zaleski powiedział, że organizatorzy spodziewają się, iż nagrodzonych może być nawet około 40 toruńskich artystów. Zależy to jednak od ilości i rodzaju ofert, jakie się pojawią.

– Następnie natychmiast praktycznie: 14-15 grudnia z tymi osobami zostaną podpisane umowy na realizację ich projektów i oczywiście później prezentację. Prezentację, która będzie miała miejsce w specjalnej części internetowej, dla tego przedsięwzięcia przeznaczonej. (…) W trakcie podpisywania umowy także zostanie dokonane przelanie środków finansowych na wskazane konto dla laureata konkursu – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Prezydent Torunia powiedział, że druga edycja konkursu „Daj Sztukę” odbywa się w grudniu, ponieważ chętnie w tym okresie udajemy się na różne wydarzenia kulturalne, ale w tym roku niestety nie ma takiej możliwości. Stąd pomysł na to, by sztuka trafiła do nas chociaż online.

Przyjęty poziom nagród, jakie będą przyznawane w konkursie, to 1500 złotych.  

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *