Rusza przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Inwestycja pochłonie niemal 47 mln zł

Box1 Wiadomości
Prezydent Michał Zaleski podpisuje umowę na przebudowę Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu
Umowę z wykonawcą przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego podpisano 9 maja. Fot. Małgorzata Litwin dla UMT

Długo oczekiwana inwestycja właśnie się rozpoczyna. Prezydent Michał Zaleski w poniedziałek 9 maja podpisał umowę na przebudowę bulwaru z wykonawcą zadania. Inwestycja będzie dofinansowywana ze środków rządowych kwotą 30 mln zł, a prace zakończą się w czerwcu 2023 r. Co się zmieni?

Toruń podpisał umowę na wykonanie drogowej części zadania pn.: Przebudowa ulic i dróg rowerowych w celu zmniejszenia emisji spalin wokół Starówki ujętej na liście UNESCO – zagospodarowanie Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu. Inwestycja będzie realizowana na 2-kilometrowym pasie nabrzeża Wisły, pomiędzy mostem kolejowym a granicami przystani AZS, i obejmie wykonanie ścieżek rowerowych, jezdni i chodników, a także ciągów pieszych i promenady wzdłuż rzeki. Stara nawierzchnia zostanie rozebrana, koniecznie będzie także wzmocnienie skarp, przebudowa sieci gazowej, budowa kanalizacji i sieci wodociągowej czy usunięcie kolizji elektrycznych. Wykonawca zajmie się także stworzeniem schodów terenowych oraz zejść do Wisły i zamontowaniem małej architektury. Na wysokości ul. Żeglarskiej i ul. Łaziennej pojawią się punkty Wi-Fi, zainstalowane zostaną ponad to 4 kamery monitoringu. Dodatkowo, na wysokości ul. św. Ducha pojawi się zieleń wraz z nawodnieniem – ale nasadzenia będą realizowane już w ramach oddzielnego zadania.

Prace potrwają do końca czerwca 2023 r. i pochłoną niemal 47 mln zł, z których 30 mln zł zostanie dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.

Wizualizacja Bulwaru Filadelfijskiego po przebudowie. Materiał: Urząd Miasta Torunia/Riegler Riewe Architekci Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.