Rusza przebudowa dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej

Box2 Wiadomości
Orientacyjna lokalizacja przeprawy tymczasowej. Fot. nadesłane

Jutro nastąpi przekazanie terenu budowy pod drogi dojazdowe do przeprawy tymczasowej. Składany most drogowy będzie stanowił ułatwienie dla zmotoryzowanych mieszkańców miasta na czas zamknięcia mostu Piłsudskiego.

W II kwartale 2020 roku rozpocznie się rozbudowa mostu Piłsudskiego. Ruch drogowy zostanie na nim ograniczony tylko do komunikacji miejskiej.

Ustawienie przeprawy tymczasowej poprzedni rozpoczęcie remontu nawierzchni. Kierowcy będą mogli poruszać się po składanym moście drogowym typu DMS-65. Minister Energii zgodził się na nieodpłatne użyczenie z rezerw strategicznych na konstrukcję przeprawy. Udało się także pozyskać zgodę Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na montaż konstrukcji przez wojsko. Z przeprawy będą mogły korzystać auta do 3.5 tony oraz służby ratownicze, ale będzie ona niedostępna dla pieszych i rowerzystów.

We wtorek 11 lutego ruszy budowa drogi dojazdowej do ulicy Przybyszewskiego. Dojazd zostanie zorganizowany od strony placu Skalskiego. Zostanie wyremontowany chodnik od strony schroniska, a także powstanie nowy chodnik na dalszym odcinku. Wykonawca uzupełni też oświetlenie. Inwestycja pochłonie ponad milion złotych.

W najbliższym czasie rozpocznie się również budowa drogi dojazdowej do ulicy Zagrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *