Rusza wojewódzki konkurs literacki

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Pixabay

Od 1 maja można nadsyłać prace zgłoszeniowe do Wojewódzkiego Konkursu Literackiego Pamięci “Dokty”: Wanda Błeńska, działaczka Armii Krajowej, lekarka, misjonarka.

Organizatorami konkursu są Książnica Kopernikańska w Toruniu i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

REKLAMA

Konkurs zostanie podzielony na dwie kategorie wiekowe, a co za tym idzie dwie kategorie tematyczne. W pierwszej kategorii wezmą udział osoby w wieku 15-18 lat. Ich zadaniem będzie przygotowanie wpisu na blogu Dokty.

– Namawiamy do wcielenia się w postać Wandy Błeńskiej i przygotowania pracy konkursowej w formie wpisu blogowego. Tekst powinien zawierać przemyślenia koncentrujące się na wybranym aspekcie życia lub dziedzinie aktywności Dokty (medycyna, działalność w AK, misje) – opisują tę kategorię organizatorzy.

W drugiej grupie znajdą się osoby powyżej 18. roku życia. Ich zadaniem będzie napisanie opowiadania, którego główną bohaterką powinna być Wanda Błeńska.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres konkursliteracki@ksiaznica.torun.pl.

– Nie zapomnijcie również o: zdjęciu w dobrej jakości, a także o wypełnionych i zeskanowanych dokumentach – formularzu zgłoszeniowym, oświadczeniu uczestnika, oświadczeniu dot. praw autorskich, oświadczeniu rodzica/opiekuna (w przypadku niepełnoletnich uczestników konkursu) – apelują organizatorzy konkursu.

Te dokumenty można znaleźć TUTAJ. Czas nadsyłania zgłoszeń mija 30 września.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *