Rusza wojewódzki konkurs literacki

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Pixabay

Od 1 maja można nadsyłać prace zgłoszeniowe do Wojewódzkiego Konkursu Literackiego Pamięci “Dokty”: Wanda Błeńska, działaczka Armii Krajowej, lekarka, misjonarka.

Organizatorami konkursu są Książnica Kopernikańska w Toruniu i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

REKLAMA

Konkurs zostanie podzielony na dwie kategorie wiekowe, a co za tym idzie dwie kategorie tematyczne. W pierwszej kategorii wezmą udział osoby w wieku 15-18 lat. Ich zadaniem będzie przygotowanie wpisu na blogu Dokty.

– Namawiamy do wcielenia się w postać Wandy Błeńskiej i przygotowania pracy konkursowej w formie wpisu blogowego. Tekst powinien zawierać przemyślenia koncentrujące się na wybranym aspekcie życia lub dziedzinie aktywności Dokty (medycyna, działalność w AK, misje) – opisują tę kategorię organizatorzy.

W drugiej grupie znajdą się osoby powyżej 18. roku życia. Ich zadaniem będzie napisanie opowiadania, którego główną bohaterką powinna być Wanda Błeńska.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres konkursliteracki@ksiaznica.torun.pl.

– Nie zapomnijcie również o: zdjęciu w dobrej jakości, a także o wypełnionych i zeskanowanych dokumentach – formularzu zgłoszeniowym, oświadczeniu uczestnika, oświadczeniu dot. praw autorskich, oświadczeniu rodzica/opiekuna (w przypadku niepełnoletnich uczestników konkursu) – apelują organizatorzy konkursu.

Te dokumenty można znaleźć TUTAJ. Czas nadsyłania zgłoszeń mija 30 września.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *